Sušice

29.06.2013 09:00

PHL Sušice, sport

Druhé kolo Pošumavské hasičské ligy nás zavedlo do malebného města Sušice. Počasí slibovalo bezstarostné zápolení o body v požárním sportu. Během nástupu jsme shledali, že se obměnilo, ku prospěchu soutěže, složení rozhodčích. Jediný podstatný otazník visí nad otázkou výkladu pravidla o postavení proudaře při nástřiku. Dvě družstva dostala za dotknutí se čáry nástřiku následné NP a u dvou se k tomuto verdiktu schylovalo. Výklad pravidel tak opět zamotal samotnou soutěž. Tohoto kola se zúčastnilo celkem 20 týmů, z toho 7 ženských družstev a 13 mužských. Jak bývá zvykem, přednost dostaly naše křehčí polovičky. Jako první se na základnu přesunuly naše ženy ze Štěpánovic. V družstvu se poprvé také objevuje naše nová mladá posila, Lucinka, která běžela pravý proud. Bohužel proudům se příliš nedařilo, a tak skončili holky s časem 48,38 s. na 5 místě. Druhé družstvo žen bylo ze Sušice. Napoprvé se jim nepodařilo regulérně odstartovat, a tak po smotání a přípravě základy na opakovaný útok mohla soutěž pokračovat. Výsledný čas holek byl 41,88 s., což také nestačilo na stupně vítězů. Další tým v pořadí bylo Rabí, kterému se výrazně nepodařil útok a výsledný čas byl 74,04 s. První výrazně dobrý útok zaběhly ženy z Rozsedel, které měly výsledný čas 34,84. Za tento výsledek si odnesly ve svých slušivých růžových dresech krásné druhé místo. Pátá v pořadí se pak postavila na start Hadrava. Časem 25,66 by se jistě neztratila ani v soutěži mužů. Za nimi se připravily k požárnímu útoku ženy z Pačejova a s časem 43,01 se také nemohli poměřovat s nejlepšími časy. Poslední ženy bohužel jako jediné skončily v NP. Je tak hlavní, že se děvčatům z Malé Vísky, potažmo Danče, nic nestalo při rozpojení rozdělovače. V mužské kategorii se postavili na start jako první muži Štěpánovic. Bohužel díky školácké chybě na rozdělovači se pomotaly mezi sebou proudy, a tak to nemohlo skončit jinak než NP. O to větší škoda to byla po konečném shlédnutí výsledkové listiny. Nezdar se nevyhnul ani druhému týmu v pořadí, kterým byly Neznašovy. Třetí v pořadí byla Hadrava, která zaběhla v obou kategoriích výborný výsledek. Bystřici se rozešli proudaři o několik sekund, a tak s výsledným časem 28,89 nemohli být kluci spokojeni. Z nedaleké obce tedražice se přijeli podívat mladíci z Tedražic, kteří se zúčastnili i prvního kola v Habarticích. Bohužel je třeba na sport ještě trochu potrénovat, aby výsledný čas stlačili pod dosavadních 44,15 s. Stříbrnou příčku obsadil dlouholetý účastník PHL ze Střeziměře s časem 26,16 s. Do trojice neplatných pokusů v mužích se zařadil i Bezděkov. Ani Tupadlům se nevyhnuly potíže a s výsledným časem 39,48 jistě nemohou být spokojeni. Na nejlepší čas celého dne jsme si počkali až na závěr. Nýrsko je tradiční baštou sportu, a tak se není co divit, že se s větrem popasovali nejlépe. Po pořadatele soutěže zbylo sedmé místo s časem 39,48. Nedaleké Rabí se statečně pralo s časem, který se nakonec zastavil na hodnotě 48,50 s. Mladíci z Měčína měli minulé kolo smůlu s rozdělovačem, a tak se čekalo zda se nyní vyvarují chyb. Bohužel i po druhém kole museli odcházet zklamaní a s myšlenkou na brzké pořízení pojistek na rozdělovat. I přes rozpojené béčko stihli nalít v pátém nejlepším čase, který je srovnatelný s klasikou. Poslední soutěžní družstvo přijelo z Rozsedel. Také tomuto družstvu se nevyhnuly problémy. Celkově se i přes několik velice kuriózních momentů soutěž podařila. Bylo by jen vhodné se zamyslet nad zavedením pravidla o setrvání, alespoň zástupců každého týmu v soutěži. Minimálně by to mělo platit pro ty co si odnášení body do ligy. Nástupy pak vypadají jak vypadají a není to myslím reprezentativní chování týmů. Tím spíše, pokud na místě máme tisk, který má zájem o spopularizování tohoto krásného sportu. S touto drobnou vítkou se loučím z města na Otavě a těším se za 14 dní v Janovicích.