KSH | SDH Štěpánovice

Probíhající akce

Druh akce (Kraj)

Kraj
Krajské kolo sport - ženy, muži - technická četa a stánek Atletický stadion Klatovy -

Máme za sebou úspěšný, těžký víkend plný dřiny a obětovaných hodin našemu koníčku - hasičině. V předchozím článku jsem popsal sobotní krajské kolo dorostu. Dnes nás čekala obdobná soutěž - krajské kolo požárního sportu v kategoriích muži, ženy. Zde jsme měli i zástupce z našeho okrsku - kamarády z Dehtína, kteří i přes útrapy a mnohá zranění nakonec končí na krásném 3 místě. Na soutěži jsme opět zajišťovali technickou četu, catering a vydávání obědů. Ještě jednou děkuji všem našim členům, kamarádům a příznivcům, kteří dokázali obětovat svůj volný čas. Takových členů se zapojilo téměř 40. Ve čtvrtek členové odpracovali po 3 hodinách přípravou překážek, v pátek po 10 hodinách, v sobotu po 13 hodinách a v neděli po 15 hodinách. A mnoho z nás mělo plnou nebo skoro plnou účast tj. více jak 40 hodin práce na člena pro tento soutěžní víkend. Vše bylo za mě dokonale připravené - technická četa přesně věděla kdy, kde a jaké překážky mají být, catering byl skvělý s nadstrandartním výběrem a vydávané obědy byly také na restaurační úrovni, přestože jsme byli na hřišti. V dnešní době, kdy nás mnoho členů odbyde slovy "nemám čas", dokazují štěpánovičtí, že kdo chce - čas si najde. A jám nám zato smekám. Jen díky tomu, že pořádáme spoustu akcí ve sboru, okrsku, okrese Klatovy, ale i v rámci Plzeňského kraje jsme "vidět" a daleko lépe se prosazují a splňují naše hasičská přání a sny. Ještě jednou děkuji všem. Budu rád za vaše komentáře.

16.06.2024 06:00

Kraj
Krajské kolo dorostu - technická četa a stánek Atletický stadion Klatovy -

Dnes máme za sebou dlouhý den. Zajišťovali jsme catering a technickou četu na krajském kole dorostu na atletickém stadionu v Klatovech. Celé soutěži předcházely týdny příprav. Nejvíce práce však bylo v uplynulém týdnu - hlavně v pátek, kdy jsme sestavovali stany, sezení a veškeré překážky. Na dnešní den jsme ale byli připraveni výborně. Chtěl bych ještě jednou poděkovat všem našim členům a příznivcům, kteří nám na dnešní akci pomáhali. Ať už technické četě nebo všem ve stánku. Bylo nás hodně a akci jsme zvládnuli. Gratulujeme všem závodníkům za vzornou reprezentaci a postupujícím mnoho štěstí a sportovních úspěchů na republikovém kole v Písku. Nás čeká ještě podobná akce zítra, kdy zajišťujeme krajské kolo v kategoriích muži a ženy.

14.06.2024 15:00 Krajské kolo dorostu - technická četa a stánek

Kraj
Krajské kolo běhu na 60m s překážkami Rokycany -

Lukáš Kindelmann dnes absolvoval své první krajské kolo v přeboru jednotlivců na 60m. Nutno dodat, že Lukáš s námi závodí teprve od jara, kdy se s rodinkou přistěhovali do Štěpánovic. Jeho první soutěží tedy bylo okresní kolo přeboru jednotlivců v Sušici, kde s časem 20.91 obsadil 7. místo s trochou štěstí se dostal do krajského výběru. Lukáš ve svých čerstvých 12 letech musí startovat už v kategorii starší a jeho výhodou je, že v této kategorii ještě bude mít co ukázat. V konkurenci 15 letých kluků jsme nečekali umístění v první desítce, ale zlepšení. A to přišlo. Lukáš je velice ambiciózní a jde si za svým cílem. V prvním rozběhu dal čas 18,90 a cíl byl splněn. Do druhého kola jsme Lukáše poslali s tím, že jsme spokojeni a může to napálit :-) A povedl se 17kový čas 17,97. Lukáš se potom netajil, že na tu Republiku jednou postoupí a my ho v jeho snažení maximálně podpoříme.

09.06.2024 08:00 Výsledky - Krajské kolo běhu na 60m s překážkami

Kraj
Krajské kolo hry Plamen - zajištění Klatovy

Ve dnech 11. – 12. června 2022 proběhlo na stadionu Pod Hůrkou v Klatovech krajské kolo hry Plamen. Soutěže se zúčastnilo šest kolektivů v kategorii starší a pět kolektivů v kategorii mladší. Slavnostního zahájení se zúčastnil také hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták. V sobotu byly zabezpečeny disciplíny štafeta 4 x 60 metrů, štafeta CTIF, štafeta požárních dvojic, útok CTIF a Závod požárnické všestrannosti obou kategorií. V neděli pak proběhl požární útok a přebor jednotlivců v běhu na 60 metrů s překážkami. V kategorii starší si vítězství vybojovalo družstvo mladých hasičů ze Žakavé okres Plzeň – jih a v kategorii mladší pak družstvo z Letkova také okres Plzeň – jih. Ve starší kategorii byl souboj o prvenství dramatický do posledního útoku, ze kterého vyšlo vítězně družstvo ze Žákavé. Medaile, diplomy a věcné ceny předávali starosta Krajského sdružení Josef Černý, starosta OSH Klatovy a vedoucí KORM Michaela Valešová. V závěru vyhodnocení byl oceněn cenou fér play kolektiv mladých hasičů z SDH Planá okres Tachov, kteří v průběhu ZPV doběhli hlídku mladých hasičů Horní Bělé, které se zranil jeden ze závodníků. Na úkor času na trati pomohli kolegům z Horní Bělé, přivolali pomoc rozhodčích ze stanoviště a po předání zraněného závodníka pokračovali v plnění disciplín ZPV. Tímto činem si vysloužili obdiv všech účastníků krajského kola. Kolektiv startoval ve složení Kristýna Trávníčková, Adélka Vítů, Viola Cibulková, Klára Kolářová a Fanynka Křížková. Velké poděkování za zabezpečení kvalitní soutěže patří OSH Klatovy, technické četě z SDH Štěpánovice, rozhodčím a kolektivu kuchařek základní školy. Poděkování také patří všem závodníkům a jejich vedoucím. Josef Černý - starosta KSH
10.06.2022 00:00